Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall arbeta med diverse håltagning i betong samt bygg och rivningsverksamhet och sanering samt idka därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 70 555 | 78 518 | 46 893 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 272 | 8 225 | 3 112 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -424 | 7 485 | 2 917 |
| Årets resultat (tkr) | 19 | 1 694 | 2 302 |
| Summa tillgångar (tkr) | 39 302 | 36 567 | 23 690 |
| Antal anställda | 48 | 40 | 29 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 70 555 | 78 518 | 46 893 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 272 | 8 225 | 3 112 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -424 | 7 485 | 2 917 |
| Årets resultat (tkr) | 19 | 1 694 | 2 302 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 22 068 | 23 203 | 11 462 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 17 234 | 13 364 | 12 228 |
| Tillgångar (tkr) | 39 302 | 36 567 | 23 690 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 7 123 | 7 104 | 5 410 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 5 654 | 6 154 | 882 |
| Avsättningar (tkr) | 470 | ||
| Långfristiga skulder (tkr) | 5 069 | 7 112 | 6 673 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 20 986 | 16 198 | 10 726 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 39 302 | 36 567 | 23 690 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 786 | 1 197 | |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 19 431 | 15 835 | |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 7 583 | 6 427 | |
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 48 | 40 | 29 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 470 | 1 963 | 1 617 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 579 | 586 | |
| Vinstmarginal | 0.4% | 10.5% | 6.6% |
| Soliditet | 28.5% | 31.5% | 25.5% |
| Kassalikviditet | 64.3% | 74.1% | 105.2% |
3 Concrete Demolition AB ingår i en koncern med 6 bolag. Moderbolag är IBX Invest AB och koncernmoderbolag är Ji Bolaget AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall arbeta med diverse håltagning i betong samt bygg och rivningsverksamhet och sanering samt idka därmed förenlig verksamhet.